prázdniny

Prehliadate podľa hesiel

 
 
Pridal: | Publikoval na: 28 januára, 2015

Čo kupujú dedinčania?

Ako malý chlapec som trávil niekoľko týždňov počas letných prázdnin u starej mamy na malej dedinke. Spolu s inými deťmi z príbuzenstva sme mali na starosti aj nákupy, na ktoré nás rodičia vyslali vždy v utorok a vo štvrtok. Inokedy totiž malý „konzum“ otvorený nebol. Ale aj tak sme toho veľa nekupovali. Takmer všetko, čo sme zjedli, dokázala starká dopestovať a dochovať na záhradke a na záhumienke. Ako je to dnes? Čítať viac …

Pridal: | Publikoval na: 21 júla, 2014

Postava ako zo škatuľky (alebo z krabičky?)

Nuž milé dámy a vážení páni, leto je viac ako v plnom prúde. Vysoké teploty trápia naše telá už pár týždňov a my musíme bojovať nielen s otázkou „Čo na seba?“, ale tiež „Čo do seba“. A ako už všetci dobre vieme, práve tieto dve otázky spolu nekompromisne súvisia. Veď už teta Katka nám hovorila, že „Sme to, čo jeme“ a celý národ mohol vidieť výsledky, dôsledky a následky stravovacích návykov. Zdravé stravovanie je jednoducho základ zdravého životného štýlu a verte mi, že nie je lepšie obdobie ako práve leto, kedy je najvhodnejší čas na odľahčenie vášho jedálnička. Ale ako na to?
Čítať viac …

Pridal: | Publikoval na: 21 júna, 2014

Cez prázdniny

Moji rodičia pochádzali z vidieka, no kvôli otcovej práci sme bývali v meste. No každé prázdniny som trávil na vidieku u starej mamy. Vlastne u oboch starých mám. Jednu som volal „starká“ a druhú „babička“. Babička bývala v malej dedinke uprostred ničoho, v srdci ozajstnej prírody. Zopár domov, zopár susedov a dookola len polia. Babičkin dom bol tvorený obytným domom, ku ktorému priliehala stodola z jednej strany a chlievy z druhej a naproti bola drevenou stenou oddelená malá záhradka. Takto v mojej pamäti utkvel babičkin dvor, plný hydiny.

Čítať viac …